RLR05C2000FSRE719
Mfr.Part #
RLR05C2000FSRE719
Description
RES 200 OHM 1% 1/8W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
200Ohms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C2000FSRE719
Vishay / Dale RLR05C2000FSRE719
Through Hole 200Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,