RLR05C1822FPR36
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RLR05C1822FPR36
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Composition :
Metal Film
Resistance :
18.2kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Package / Case :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C1822FPR36
Vishay / Dale RLR05C1822FPR36
18.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,