RLR05C1802GSRE819
Mfr.Part #
RLR05C1802GSRE819
Description
RES 18K OHM 2% 1/8W AXIAL
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Length :
4.75mm
Resistance :
18kOhms
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Published :
Diameter :
1.68mm
Package / Case :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1802GSRE819
Vishay / Dale RLR05C1802GSRE819
Through Hole 18kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,