RLR05C17R8FMRSL
Mfr.Part #
RLR05C17R8FMRSL
Description
RES 17.8 OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
17.8Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Axial
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Length :
3.81mm
Width :
1.68mm
Failure Rate :
M (1%)
Datasheets
RLR05C17R8FMRSL
Vishay / Dale RLR05C17R8FMRSL
17.8Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,