RLR05C1692FRR36
Mfr.Part #
RLR05C1692FRR36
Description
RES 16.9K OHM 1% 1/8W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
16.9kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C1692FRR36
Vishay / Dale RLR05C1692FRR36
16.9kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,