RLR05C1622FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C1622FSRE8
Description
RES 16.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Length :
4.75mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
16.2kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR05C1622FSRE8
Vishay / Dale RLR05C1622FSRE8
Through Hole 16.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,