RLR05C1622FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C1622FSRE619
Description
RES 16.2K OHM 1% 1/8W AXIAL
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Diameter :
1.68mm
Resistance :
16.2kOhms
Lead, Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Width :
1.68mm
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1622FSRE619
Vishay / Dale RLR05C1622FSRE619
Through Hole 16.2kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,