RLR05C1501FSRE5
Mfr.Part #
RLR05C1501FSRE5
Description
RES 1.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
1.68mm
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
1.5kOhms
Length :
4.75mm
Published :
Datasheets
RLR05C1501FSRE5
Vishay / Dale RLR05C1501FSRE5
Through Hole 1.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,