RLR05C1471FRR36
Mfr.Part #
RLR05C1471FRR36
Description
RES 1.47K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
125mW
Resistance :
1.47kOhms
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C1471FRR36
Vishay / Dale RLR05C1471FRR36
1.47kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,