RLR05C1432FRRSL
Mfr.Part #
RLR05C1432FRRSL
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
14.3kOhms
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Contains Lead
Width :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Power Dissipation :
125mW
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
3.81mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1432FRRSL
Vishay / Dale RLR05C1432FRRSL
14.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,