RLR05C13R3FSRE6
Mfr.Part #
RLR05C13R3FSRE6
Description
RES 13.3 OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Lead Free :
Contains Lead
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Diameter :
1.68mm
Mount :
Through Hole
Termination :
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
13.3Ohms
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Lead, Tin
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
17 Weeks
Power Rating :
125mW
Datasheets
RLR05C13R3FSRE6
Vishay / Dale RLR05C13R3FSRE6
Through Hole 13.3Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,