RLR05C1333FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C1333FSRE519
Description
RES 133K OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Axial
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
133kOhms
Tolerance :
±1%
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
11 Weeks
Datasheets
RLR05C1333FSRE519
Vishay / Dale RLR05C1333FSRE519
Through Hole 133kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,