RLR05C1333FRB14
Mfr.Part #
RLR05C1333FRB14
Description
RES 133K OHM 1% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Min Operating Temperature :
-65°C
Termination :
Axial
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
133kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
1.68mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
150°C
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
125mW
Package / Case :
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power Rating :
125mW
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1333FRB14
Vishay / Dale RLR05C1333FRB14
Through Hole 133kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,