RLR05C1331FSRSL19
Mfr.Part #
RLR05C1331FSRSL19
Description
RES 1.33K OHM 1% 1/8W AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Lead Free :
Contains Lead
Power Rating :
125mW
Resistance :
1.33kOhms
Military, Moisture Resistant, Weldable
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1331FSRSL19
Vishay / Dale RLR05C1331FSRSL19
1.33kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,