RLR05C1303GRRSL19
Mfr.Part #
RLR05C1303GRRSL19
Description
RES 130K OHM 2% 1/8W AXIAL
Military, Moisture Resistant, Weldable
Power Rating :
125mW
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Supplier Device Package :
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±2%
Resistance :
130kOhms
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Datasheets
RLR05C1303GRRSL19
Vishay / Dale RLR05C1303GRRSL19
130kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,