RLR05C12R7FSRE8
Mfr.Part #
RLR05C12R7FSRE8
Description
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
2
Diameter :
1.68mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
12.7Ohms
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Through Hole
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Published :
Datasheets
RLR05C12R7FSRE8
Vishay / Dale RLR05C12R7FSRE8
Through Hole 12.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,