RLR05C12R7FRB14
Mfr.Part #
RLR05C12R7FRB14
Description
RES 12.7 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Length :
3.81mm
Lead Free :
Contains Lead
Failure Rate :
R (0.01%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Diameter :
1.68mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Max Power Dissipation :
125mW
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
12.7Ohms
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Power Rating :
125mW
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C12R7FRB14
Vishay / Dale RLR05C12R7FRB14
Through Hole 12.7Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,