RLR05C1213FRRE7
Mfr.Part #
RLR05C1213FRRE7
Description
RES 121K OHM 1% 1/8W AXIAL
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Resistance :
121kOhms
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RLR05C1213FRRE7
Vishay / Dale RLR05C1213FRRE7
Through Hole 121kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,