RLR05C1212FRRE8
Mfr.Part #
RLR05C1212FRRE8
Description
RES 12.1K OHM 1% 1/8W AXIAL
Resistance :
12.1kOhms
Diameter :
1.68mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
4.75mm
Datasheets
RLR05C1212FRRE8
Vishay / Dale RLR05C1212FRRE8
Through Hole 12.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,