RLR05C1210FPRE5
Mfr.Part #
RLR05C1210FPRE5
Description
RES 121 OHM 1% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Diameter :
1.68mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
150°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Resistance :
121Ohms
Length :
4.75mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-65°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Datasheets
RLR05C1210FPRE5
Vishay / Dale RLR05C1210FPRE5
Through Hole 121Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,