RLR05C1152FSR3619
Mfr.Part #
RLR05C1152FSR3619
Description
RES 11.5K OHM 1% 1/8W AXIAL
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Package / Case :
Axial
Length :
4.75mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
125mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Diameter :
1.68mm
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Max Operating Temperature :
150°C
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Composition :
Metal Film
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
11.5kOhms
Supplier Device Package :
Width :
1.68mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RLR05C1152FSR3619
Vishay / Dale RLR05C1152FSR3619
Through Hole 11.5kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,