RLR05C1132FSRE619
Mfr.Part #
RLR05C1132FSRE619
Description
RES 11.3K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Contains Lead
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Width :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
125mW
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
11.3kOhms
Published :
Tolerance :
±1%
Diameter :
1.68mm
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Length :
4.75mm
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Datasheets
RLR05C1132FSRE619
Vishay / Dale RLR05C1132FSRE619
Through Hole 11.3kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,