RLR05C1103FPB14
Mfr.Part #
RLR05C1103FPB14
Description
RES 110K OHM 1% 1/8W AXIAL
Packaging :
Bulk
Length :
3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Power Rating :
125mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
125mW
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Lead Free :
Contains Lead
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Width :
1.68mm
Resistance :
110kOhms
Not Applicable
Published :
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C1103FPB14
Vishay / Dale RLR05C1103FPB14
110kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,