RLR05C1101GSR36
Mfr.Part #
RLR05C1101GSR36
Description
RES 1.1K OHM 2% 1/8W AXIAL
Length :
4.75mm
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Max Operating Temperature :
150°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.1kOhms
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Width :
1.68mm
Diameter :
1.68mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Lead Free :
Contains Lead
Datasheets
RLR05C1101GSR36
Vishay / Dale RLR05C1101GSR36
Through Hole 1.1kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,