RLR05C1100GRRE6
Mfr.Part #
RLR05C1100GRRE6
Description
RES 110 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Composition :
Metal Film
Diameter :
1.68mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Resistance :
110Ohms
Width :
1.68mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
125mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Operating Temperature :
150°C
Factory Lead Time :
17 Weeks
Feature :
Military, Moisture Resistant, Weldable
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Tolerance :
±2%
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Supplier Device Package :
Datasheets
RLR05C1100GRRE6
Vishay / Dale RLR05C1100GRRE6
Through Hole 110Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,