RLR05C10R0GRRE7
Mfr.Part #
RLR05C10R0GRRE7
Description
RES 10 OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Length :
4.75mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Mount :
Through Hole
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
10Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Factory Lead Time :
17 Weeks
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
150°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Datasheets
RLR05C10R0GRRE7
Vishay / Dale RLR05C10R0GRRE7
Through Hole 10Ohms, 0.125W 1/8W, Metal Film,