RLR05C1021FPB14
Mfr.Part #
RLR05C1021FPB14
Description
RES 1.02K OHM 1% 1/8W AXIAL
Failure Rate :
P (0.1%)
Series :
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Power Rating :
125mW
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Resistance :
1.02kOhms
Factory Lead Time :
17 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Package / Case :
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Lead Free :
Contains Lead
Tolerance :
±1%
Datasheets
RLR05C1021FPB14
Vishay / Dale RLR05C1021FPB14
1.02kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,