RLR05C1003GMR36
Mfr.Part #
RLR05C1003GMR36
Description
RES 100K OHM 2% 1/8W AXIAL
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Length :
4.75mm
Package / Case :
Width :
1.68mm
Failure Rate :
M (1%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Power Rating :
125mW
Resistance :
100kOhms
2
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
1.68mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Max Operating Temperature :
150°C
Datasheets
RLR05C1003GMR36
Vishay / Dale RLR05C1003GMR36
Through Hole 100kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,