RLR05C1002GSRE719
Mfr.Part #
RLR05C1002GSRE719
Description
RES 10K OHM 2% 1/8W AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Length :
4.75mm
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Package / Case :
Axial
Diameter :
1.68mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Min Operating Temperature :
-65°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
150°C
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Resistance :
10kOhms
Factory Lead Time :
14 Weeks
Tolerance :
±2%
Datasheets
RLR05C1002GSRE719
Vishay / Dale RLR05C1002GSRE719
Through Hole 10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,