RLR05C1002FSRE519
Mfr.Part #
RLR05C1002FSRE519
Description
RES 10K OHM 1% 1/8W AXIAL
Military, MIL-PRF-39017/05, RLR05
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~150°C
Power (Watts) :
0.125W 1/8W
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
150°C
Length :
4.75mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
10kOhms
Published :
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.066Diax0.150L 1.68mmx3.81mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39017
Diameter :
1.68mm
Datasheets
RLR05C1002FSRE519
Vishay / Dale RLR05C1002FSRE519
Through Hole 10kOhms, 0.125W 1/8W, Metal Film,