RLP1056R00JB00
Mfr.Part #
RLP1056R00JB00
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
56Ohm
Length :
46.78mm
Power Rating :
10W
Diameter :
10.32mm
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Tolerance :
5%
Datasheets
RLP1056R00JB00
Through Hole 56Ohm, Wirewound,