RLP03R5110GB00
Mfr.Part #
RLP03R5110GB00
Tolerance :
2%
Power Rating :
3W
Resistance :
511mOhm
Diameter :
5.54mm
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Through Hole
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Length :
14mm
Datasheets
RLP03R5110GB00
Vishay / Sfernice RLP03R5110GB00
Through Hole 511mOhm, Wirewound,