RLP03R2320FB15
Mfr.Part #
RLP03R2320FB15
Through Hole Resistors
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
1%
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Resistance :
232mOhm
Power Rating :
3W
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Factory Lead Time :
111 Weeks
Length :
14mm
Diameter :
5.54mm
Datasheets
RLP03R2320FB15
Vishay / Sfernice RLP03R2320FB15
Through Hole 232mOhm, Wirewound,