RLP03R2150FR15
Mfr.Part #
RLP03R2150FR15
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Power Rating :
3W
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
5.54mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Tolerance :
1%
Resistance :
215mOhm
Length :
14mm
Datasheets
RLP03R2150FR15
Vishay / Sfernice RLP03R2150FR15
Through Hole 215mOhm, Wirewound,