RLP03N10R00JB00
Mfr.Part #
RLP03N10R00JB00
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
5.54mm
Tolerance :
5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Resistance :
10Ohm
Power Rating :
3W
Published :
Length :
14mm
Through Hole
Factory Lead Time :
111 Weeks
Datasheets
RLP03N10R00JB00
Vishay / Sfernice RLP03N10R00JB00
Through Hole 10Ohm, Wirewound,