RLP031R740DB00
Mfr.Part #
RLP031R740DB00
Length :
14mm
Resistance :
1.74Ohm
Max Operating Temperature :
275°C
Power Rating :
3W
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Diameter :
5.54mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
0.5%
Datasheets
RLP031R740DB00
Vishay / Sfernice RLP031R740DB00
Through Hole 1.74Ohm, Wirewound,