RLP02R5620FS00
Mfr.Part #
RLP02R5620FS00
Contact Plating :
Tin
Resistance :
562mOhm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
No
Published :
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
275°C
Diameter :
4mm
Length :
10.2mm
Tolerance :
1%
Temperature Coefficient :
100 ppm/°C
Datasheets
RLP02R5620FS00
Vishay / Sfernice RLP02R5620FS00
Through Hole 562mOhm, Wirewound,