RLP02N20R00DA20
Mfr.Part #
RLP02N20R00DA20
Diameter :
4mm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Tolerance :
0.5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power Rating :
2W
Length :
10.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Resistance :
20Ohm
Datasheets
RLP02N20R00DA20
Vishay / Sfernice RLP02N20R00DA20
Through Hole 20Ohm, Wirewound,