RLP022R260FS14
Mfr.Part #
RLP022R260FS14
Diameter :
4mm
Resistance :
2.26Ohm
Tolerance :
1%
Length :
10.2mm
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
275°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP022R260FS14
Vishay / Sfernice RLP022R260FS14
Through Hole 2.26Ohm, Wirewound,