RLP01N2R700JS00
Mfr.Part #
RLP01N2R700JS00
Min Operating Temperature :
-55°C
Diameter :
2.5mm
Max Operating Temperature :
275°C
Tolerance :
5%
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Power Rating :
1W
Length :
7mm
Resistance :
2.7Ohm
Datasheets
RLP01N2R700JS00
Vishay / Sfernice RLP01N2R700JS00
Through Hole 2.7Ohm, Wirewound,