RLP0182R00JS14
Mfr.Part #
RLP0182R00JS14
Length :
7mm
Resistance :
82Ohm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
1W
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
275°C
Temperature Coefficient :
25 ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RLP0182R00JS14
Vishay / Sfernice RLP0182R00JS14
Through Hole 82Ohm, Wirewound,