RLP011R000GS14
Mfr.Part #
RLP011R000GS14
Resistance :
1Ohm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
275°C
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
50 ppm/°C
Diameter :
2.5mm
Tolerance :
2%
Length :
7mm
Datasheets
RLP011R000GS14
Vishay / Sfernice RLP011R000GS14
Through Hole 1Ohm, Wirewound,