RLC20-R226FTP
Mfr.Part #
RLC20-R226FTP
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES 0.226 OHM 1/3W 1% 0805
Resistance :
226 mOhms
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.333W, 1/3W
Datasheets
RLC20-R226FTP
Kamaya RLC20-R226FTP
RLC Series, Thick Film, 226 mOhms, 0.333W, 1/3W, ±1%, -55°C ~ 155°C