RL875S-681K
Mfr.Part #
RL875S-681K
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder
Description
FIXED IND 680UH 280MA 2.07OHM TH
Test Frequency :
1kHz
Height Seated (Max) :
0.295 7.50mm
Size / Dimension :
0.307Dia 7.80mm
Pbfree Code :
No
Lead Pitch :
5mm
Tolerance :
±10%
Inductance :
680μH
Max DC Current :
280mA
Series :
RL875S
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Lead Free :
Contains Lead
Construction :
Bobbin Core
Operating Temperature :
-30°C~100°C
Current Rating :
280mA
Diameter :
7.8mm
DC Resistance (DCR) :
2.07Ohm Max
Shielding :
yes
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Package / Case :
Radial, Vertical Cylinder
Datasheets
RL875S-681K
Bourns, Inc. RL875S-681K
RL875S-681K datasheet pdf and Fixed Inductors product details from Bourns Inc. stock available at
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD