RL7520WT-R050-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL7520WT-R050-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Datasheet
Download
Description
RES 0.05 OHM 2W 3008 WIDE
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
0/ +350ppm/°C
Package / Case :
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
2mm
Series :
RL
Case Code (Imperial) :
Supplier Device Package :
Published :
Length :
7.5mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.295W 2.00mmx7.50mm
Resistance :
50MOhms
Power (Watts) :
2W
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
14 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Current Sense
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Height :
450μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
Datasheets
RL7520WT-R050-F
Susumu RL7520WT-R050-F
RL Series, Thin Film, 50mOhms, 2W, ±1%, -55°C~125°C