RL7520WT-R033-G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL7520WT-R033-G
Manufacturer
Susumu
Package / Case
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Datasheet
Download
Description
RES 0.033 OHM 2W 3008 WIDE
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn)
Height Seated (Max) :
0.028 0.70mm
Series :
RL
Construction :
RECTANGULAR
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
711.2μm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Case Code (Metric) :
Factory Lead Time :
14 Weeks
Composition :
Thin Film
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
0/ +350ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.295W 2.00mmx7.50mm
Resistance :
33mOhm
Case Code (Imperial) :
Package / Case :
Wide 3008 (2075 Metric), 0830
Published :
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Feature :
Current Sense
Datasheets
RL7520WT-R033-G
Susumu RL7520WT-R033-G
FIXED RESISTOR RL Series, Thin Film, 33mOhm, ±2%, -55°C~125°C