RL3264L4-R027-F
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL3264L4-R027-F
Manufacturer
Susumu
Package / Case
2512 (6432 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 0.027 OHM 1% 1W 2512
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
4
Height Seated (Max) :
0.026 0.65mm
Rated Power Dissipation (P) :
1W
Series :
RL
Height :
660.4μm
Construction :
Chip
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
27mOhm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Published :
Size / Dimension :
0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm
Packing Method :
TR
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Feature :
Current Sense
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Lead Free :
Lead Free
Max Power Dissipation :
1W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
40.511469mg
Datasheets
RL3264L4-R027-F
Susumu RL3264L4-R027-F
FIXED RESISTOR RL Series, Thin Film, 27mOhm, ±1%, -55°C~125°C