RL1220T-R12-G
Mfr.Part #
RL1220T-R12-G
Manufacturer
Susumu
Description
RES 0.12 OHM 2% 1/3W 0805
Manufacturer :
Susumu
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Lead Free :
Lead Free
Resistance :
120mOhms
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
0/ +350ppm/°C
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Tolerance :
±2%
Height :
400μm
Case Code (Metric) :
Published :
Power Rating :
250mW
Voltage - Rated DC :
100V
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Series :
RL
Length :
2mm
Weight :
5.499807mg
Supplier Device Package :
Width :
1.25mm
Composition :
Thin Film
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RL1220T-R12-G
Susumu RL1220T-R12-G
RL Series, Thin Film, 120mOhms, 0.333W 1/3W, ±2%, -55°C~125°C