RL1220S-910-F
Mfr.Part #
RL1220S-910-F
Description
RES SMD 91 OHM 1% 1/3W 0805
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Weight :
5.499807mg
Feature :
Current Sense
14 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Resistance :
91Ohm
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Height :
400μm
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RL1220S-910-F
Susumu RL1220S-910-F
RL Series, Thin Film, 91Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C