RL1220S-750-F
Mfr.Part #
RL1220S-750-F
Manufacturer
Susumu
Description
RES SMD 75 OHM 1% 1/3W 0805
Manufacturer :
Susumu
Power (Watts) :
0.333W 1/3W
Weight :
5.499807mg
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Published :
Resistance :
75Ohm
Temperature Coefficient :
0/ +200ppm/°C
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Number of Terminations :
2
Height :
400μm
Tolerance :
±1%
Series :
RL
Height Seated (Max) :
0.020 0.50mm
Datasheets
RL1220S-750-F
Susumu RL1220S-750-F
RL Series, Thin Film, 75Ohm, 0.333W 1/3W, ±1%, -55°C~125°C